Itaalia tähistab oma teist LGBT ajaloo kuud – Siin on põhjused, miks see on oluline

Välisvaatepunktist, arvestades valitsuse vahetust ja paremäärmuslikku suunda, tundub Itaalia aastataguse ajaga võrreldes dramaatiliselt erinev, mis paneb lisarõhku selle teisele LGBT ajaloo kuule, nagu Andrea Carlo raporteerib.

Sel kuul tähistab Itaalia oma teist LGBT ajaloo kuud, mille auks korraldatakse järgnevatel nädalatel mitmesuguseid üritusi ja seminare.

Riigis, kus queer inimestel on sageli olnud raske leida aktsepteerimist, tervitavad aktivistid seda algatust kui olulist võimalust tuua rohkem valgust kogukonna minevikule ja olevikule.

Kuid kas riigi uus paremäärmuslik valitsus võib ähvardada selle tulevikku?

 

Missouri maapiirkonnast Milano linnavalitsuseni: LGBT ajaloo kuu päritolu 2021. aastal – kui Itaalia tuli välja Covid-19 pandeemia sügavusest – otsustas rühm Itaalia akadeemikuid, kes töötasid üle Euroopa ja mõlemal pool Atlandi ookeani, et on aeg ühendada oma ressursid ja alustada uut LGBT ajaloo kuud, järgides teiste Euroopa riikide eeskuju.

Projekti käivitades järgmisel aastal aprillis avaldasid korraldajad üleskutse ürituste ettepanekutele. Miski ei oleks võinud neid ette valmistada vastuvõetud taotluste rohkuseks.

Scroll to Top